Interviju ar brenda Eli Colour dibinātāju Max Eli.

Amerikāņu frizieris un kolorists Makss Eli apgalvo, ka ir “salaulāts ar krāsu”. Viņš ir tās apsēsts, tā ir viņa mūža galvenā mīlestība. Pat sava dzīvokļa sienas viņš pārkrāso vairākas reizes gadā! Tas, cik klientus viņš “pārkrāsojis” savas vairāk nekā 30 gadu ilgās karjeras laikā, nemaz nav saskaitāms. Taču ar to viņam vēl nepietiek. Ideālo krāsu meklējot, Makss ir radījis savu personīgo matu krāsu līniju MAXELI, kura jau pāris gadu uzvaroši iekaro pasauli. Nesen matu koloristikas guru pieņēma salona Ambassade de la Beauté ielūgumu un viesojās Rīgā.

Es nemaz negrasījos kļūt par frizieri. Manai mātei piederēja skaistumkopšanas salons, taču visas tās klientes ar viņu vecmodīgajiem ilgviļņiem… Ziniet, jaunam puisim tas nešķita īpaši iedvesmojoši. Aizbraucu no dzimtās Vaiomingas uz Kaliforniju, iestājos universitātes arhitektūras fakultātē, taču studēju neilgi. Reiz draudzene mani uzaicināja uz frizieru šovu. Burvīgas modeles, neticamas frizūru formas un krāsas, mūzika – tas viss uz mani atstāja neizdzēšamu iespaidu. Sapratu, ar ko vēlos nodarboties patiesībā. Nu, jā, arī gēniem droši vien bija sava loma.

Man bija sekmīga karjera. Strādāju par frizieri un koloristu, sadarbojos ar slaveniem brendiem, man piederēja savi saloni Losandželosā un Havaju salās, es apkalpoju zvaigznes, piedalījos krāsu izstrādē vairākiem pasaules mēroga zīmoliem. Taču visus šos gadus sapņoju par savu produktu. Mani aizrāva mērķis radīt pasaulē labākās matu krāsas! Esmu taču pētījis šīs zinātnes smalkumus jau tik daudzus gadus. MAXELI izstrādē ieguldīju visu savu iepriekšējā darba pieredzi.

Mūsdienu krāsas matus nebojā, tieši otrādi – nostiprina tos. Katrā matu krāsas MAXELI tūbiņā iekšā ir revolucionārais kopjošais un barojošais komplekss MaxBond, kurā iekļautas gan cilmes šūnas, gan jaunākās paaudzes termālā aizsardzība, gan vitamīni, gan kolagēns… Tas nozīmē, ka šīs krāsas līdztekus savam pamatuzdevumam pilda arī kopjošās kosmētikas lomu. Turklāt MAXELI ir pasaulē pirmā matu krāsa, ar kuru meistars pats var regulēt pH līmeni. Izmantojot tikai šo vienu tūbiņu, var radīt krāsas klājumu jebkurā blīvuma pakāpē – no dziļas matu krāsošanas līdz vieglai to ietonēšanai. Mums ir 90 savstarpēji jaucami multivalenti toņi, un katra mūsu krāsa lieliski nokrāso sirmos matus.

Mana pieeja krāsu radīšanai ir tuva farmakologu pieejai. Es vispār biju pirmais kolorists, kurš savā darbā sāka lietot aptiekas svarus. Mūsu darbā visu izšķir miligrami! Amonjaks vienmēr ir uzskatīts par galveno matu ienaidnieku. Kad klajā tika laistas krāsas bez amonjaka, visi atviegloti uzelpoja. Taču vai zināt, ar ko to aizstāja? Ar vielu, ko iegūst no kukurūzas un kas patiesībā bojā matus vēl vairāk nekā amonjaks. Starp citu, amonjaks dabiski ir sastopams cilvēka organismā, tātad nav mums sveša viela. Tas ir arī manu krāsu sastāvā, tikai minimālā daudzumā un nekādu ļaunumu nenodara.

Pirkt krāsu supermārketā? Protams, tas ir ērti. Taču padomājiet: kā viena un tā pati krāsa var derēt dažādiem cilvēkiem ar dažādu matu tipu, atšķirīgu matu stāvokli? Tas taču ir absurds! Vēlāk šie paši cilvēki nāk uz saloniem, lai jel kaut kā glābtu savus sabojātos matus. Jau ir radīta vesela matu glābšanas industrija! Manuprāt, daudz saprātīgāk ir uzticēt savus matus profesionālim. Mūsu produkts ir nopērkams tikai salonos, un mēs pārdodam krāsas tikai tiem frizieriem, kurus paši esam apmācījuši. Nemākulīga apiešanās var nogalināt pat vislabāko produktu, bet mēs savu reputāciju vērtējam ļoti augstu.

Nekad nekrāsošu matus tādā tonī, kas cilvēkam nepiestāv. Piemēram, pēdējā laikā visas ir kā trakas uz pelēko krāsu – visas grib mākslīgo sirmumu. Taču tāds tonis labi izskatās tikai mei tenēm ar gaišu ādu un zilām acīm. Tumsnējas brūnaces tas vienkārši nogalina! Mode modei, taču būtiska ir individuālā pieeja.

Neieredzu iztaisnotus, piegludinātus matus. Ļoti priecājos, ka šis neprāts ir beidzies un modē atgriezies dabiskais matu apjoms un kuplums. Pats laikam esmu jau izmēģinājis visu. Vēl nesen biju blondīns ar ekstrēmi īsu ezīti, tagad man ir šateni, salīdzinoši gari un viļņoti mati. Nezinu, kā izskatīšos turpmāk, taču pagaidām man ir t. s. Trakā profesora imidžs.

Darbā ar klientiem galvenais ir prast viņus uzklausīt. Gadās, ka frizierim izstāsta tādas lietas, kurās nedalās ne ar vienu citu. Tā ir ļoti augsta uzticēšanās pakāpe, un tev šī uzticēšanās ir jāattaisno. Daudzi frizieri dod priekšroku vienam un tam pašam stilam, viņi nemīl pārmaiņas. Protams, ka tā ir vienkāršāk – gadu no gada viens un tas pats griezums, viena un tā pati krāsa. Tikai vēlāk nevajag brīnīties, ja klients aiziet no jums pie cita meistara.

Es dzīvoju ceļā. Mana dzīve ir redzama Facebook. Ceļā pavadu 300 dienas gadā. Tas ir ļoti īpašs dzīvesveids. Nav nekādas pieķeršanās, nav laika personīgajai dzīvei, ilglaicīgām attiecībām. To vienkārši nevar atļauties. Toties es daru to, par ko esmu sapņojis pēdējos 20 gadus. Un esmu laimīgs. Man patīk pārbraucieni, es mīlu cilvēkus, taču sevišķi mīlu savu krāsu… Ceru, ka man tas nekad nebeigsies. Krāsu

Pastaiga.lv