«Do good hair!». Nav viegli izvēlēties labāko no labākajiem jeb atsauksme par ELI Colour matu krāsu.

Ikreiz, kad tieku atpazīta, sajūtos neērti. Arī šoreiz man neizdevās izvairīties no nopratināšanas (lai gan jāsaka, ka vienmēr priecājos dalīties pieredzē) viesnīcas vestibilā, kur aizritēja apmācības par ELI krāsu (MaxEli). Semināru rīkojusi Ambassade de la Beaute salona īpašniece un novatore Kristīna Gorpiņiča. Keistīna bijusi tā, kas atvedusi zīmolu MaxEli, zīmola radītāju un viņa svītu pie mums uz Latviju.

ELI Colour matu krāsa

«Ko jūs šeit darāt? Vai esat modele? Kā jums patīk ELI Colour matu krāsa? Dzirdēju par jūsu pieredzi ar Davines... Ak jā, un vēl Kydra... ». Lai lieki nemaldinātu, dalos savā reālajā pieredzē.

Daudzu gadu garumā esmu bijusi  uzticama Davines matu krāsas cienītāja. Krāsoju matus salonā Ambassade de la Beaute. Jāatzīmē, ka vienā no labākajiem saloniem pilsētā. Tā pievienotā vērtība ir ne jau atrašanās vieta vēstniecību rajonā. Ja reiz esi atnākusi pie meistara, šajā salonā krāsot, mazgāt, griezt un ieveidot tiks uzticēts tieši Meistaram, un nevis viņa palīgam vai asistenta palīgam.

Trešā bērna gaidīšanas laikā iepazinos ar zīmola Kydra matu krāsu. Starp citu, krāsošana ar to nav bijusi lēta. Tomēr rezultāts mani nepievīla. Ilgu laiku nespēju izlemt - kurai no abām krāsām savus matus uzticēt. Krāsa, mirdzums, matu stāvoklis... abas krāsas bija līdzvērtīgas.

Izvēloties starp amonjaka Kydra un bezamonjaka Davines, izvēlējos pirmo, kas pilnībā nokrāso manus pelēkos matiņus un piešķir matiem nepārspējamu spīdumu. Kad tiku paaicināta izmēģināt jaunumu... absolūto jaunumu, par cik uz to brīdi MaxEli Latvijas tirgū bijis vien pusotru gadu, sajutos kā izmēģinājuma trusītis.

Aptuveni puse no sievietēm uzsāk krāsot matus vēl agrā jaunībā. Tomēr pat vissaudzīgākā matu krāsošana matus traumē, sausina un bojā to struktūru. Tai pat laikā absolūti mēs visas savus matus krāsojam. Un ja kādai tā ir banāla kaprīze vai vēlme kaut ko sevī mainīt, man tā ir vajadzība.

Diemžēl lielākā daļa šobrīd nopērkamo matu krāsu man nav piemērotas, jo tās:

  • • sausina matus;
  • • kairina galvas ādu;
  • • nenomaskē pelēkos matus;
  • • nepiešķir solīto matu toni.

Kas mūsu matus bojā? Amonjaks un tā atvasinājumi. Taču tikai noturīga (permanenta) matu krāsa spēj noslēpt manus pelēkos matiņus uz 6-7 nedēļām. Puspermanentās (bezamonjaka) matu krāsas tiek ar šo uzdevumu galā ne vairāk kā uz 3-4. Tonējošos produktus pat nav vērts pieminēt. Jāsaka, ka esmu izmēģinājusi iespaidīgu bezamonjaka produktu arsenālu. Tomēr tieši amonjaks ļauj atvērt kutikulu un «uzņemt» krāsvielu. Bezamonjaka produktos šīs funkcijas veic īpašie šī elementa atvasinājumi. Parasti tas ir monoetanolamīns. Kā, piemēram, Davines matu krāsās (informācija tiem, kas pieskaita šo zīmolu pie EKO).

Tam nav izteikta aromāta. Tomēr aplami uzskatīt, ka tas ir mazāk drošs par amonjaku. Amerikas slimību profilakses un kontroles centrs etanolamīnu pieskaita pie veselībai kaitīgo vielu kategorijas. Saprotams, nekontrolējamās devās, kā amonjaks. Turklāt tam ir vairākas «tehniskas» nepilnības. Pietiekami cieši matu struktūrai nepiekļaujas. Un ir apveltīts ar mazāku pretestību. Tāpēc, izvēloties krāsu, es izvēlos produktus, kuros ķīmisko vielu deva ir maza un kas nevar traumēt. Piemēram, matu krāsu no Kydra - ar niecīgu amonjaka devu.

Šī iemesla dēļ piekritu izmēģināt zīmola MaxEli līniju ELI Colour, kurā amonjaka procentuālais daudzums ir no 0,5 līdz 1,5%, un krāsu molekulas ir tik mazas, ka matu kutikulu ir gana atvērt arī uz 10%... Ko tas nozīmē? Jo vairāk nepieciešams kutikulu pacelt, jo spēcīgāks ir mata struktūras bojājums krāsošanas laikā. Ar ELI Colour matu krāsu šis posms noris neticami saudzīgā, kontrolējamā režīmā.

 

Makss Eli Tomsons, darba pieredze – 34 gadi. J Beverly Hills matu līnijas dibinātājs, Max Eli LLP dibinātājs, savu produktu līniju izplata zem zīmola ELI Color.

Zīmola ģeogrāfija: Kanādas korporatīvais birojs Kalgari un Skotsdeilā, Arizona. Eiropas tirgum zīmols piegādā Itālijā ražotus produktus. Šodien ELI Colour pazīst Zviedrijā, Holandē, Beļģijā un Luksemburgā, Dienvidkalifornijā, Ziemeļkalifornijā, Indiānā, Kanādā un Gvadalaharā.

Profesionālā salona kosmētika. Katrs salons piedalās seminārā un saņem sertifikātu, kas ar šo zīmola līniju ļauj strādāt.

Bieži vien profesionālās matu kosmētikas ražotāji produktiem pievieno eļļas, kuru uzdevums ir matu «aizpildīt», tādējādi kaut vai nedaudz kompensējot krāsošanas laikā radušos bojājumus. Tomēr plānu matu gadījumā šis «eļļainums» nreti top par smagu nastu. Makss prezentējis savu ķīmisko sastāvdaļu mīkstināšanas versiju. Smiltsērkšķi un kolagēns, B vitamīns, olbaltumvielas un aminoskābes. Jo ir loģiski, ka krāsa iedarbojas ne jau tikai uz matiem, bet arī uz galvas ādu. Tāpēc, veidojot bāzi, tika izmantota galvas ādas kopšanas koncepcija – līdzīgi kā ar sejas ādu.

Kairinājums un nieze

Ikreiz pēc matu krāsošanas un veidošanas matus izmazgāju. Divreiz. Ar galvas ādu nomierinošām maskām. Pieņemts uzskatīt, ka kairinājumu izraisa amonjaks. Taču krāsojot ar bezamonjaka matu krāsām kairinājums neizzuda. Iemesls tam ir PPD.

Parafenilēndiamīns (PPD) ir viena no svarīgākajām sastāvdaļām lielai daļai matu krāsu - to uzdevums ir uz ilgu laiku nostiprināt iegūto toni. Videi draudzīgākajās krāsās šāda elementa nav, un krāsa pirmatnējo izskatu matos saglabā mazāk. Tieši šis komponents, un nevis amonjaks, izraisa galvas ādas iekaisumu, niezi un dedzināšanas sajūtu. Augstākā PPD koncentrācija atrodama tumšiem matiem paredzētajās matu krāsās.

Pēc ELI Colour matu krāsas niezi gandrīz nevar just. Taču jau nākamajā dienā tā pazuda pavisam, un bija iespēja pilnā mērā izbaudīt matu veidojumu. Un tas ir pluss.

90 toņu palete

Osvaldas zvaigzne - tā dēvētā krāsu shēma, kuru iziet koloristi studiju laikā. Pēc tās ir skaidrs, kā visu nemīlamo dzelteno toni neitralizēt ar tam pretējo violeto, savukārt tikt vaļā no sarkanās nokrāsas šokolādes un kafijas toņos iespējams, izmantojot īpašās «matējošās» krāsas ar zaļo pigmentu pamatā. Koloristi izmanto reālas matemātiskās formulas, pēc kurām var noprast, cik daudz neitralizējošā toņa ir nepieciešams. Tieši koloristi, un nevis mēs. Ar mums ir vienkārši: mēsvēlamies atnākt uz salonu un uzbakstīt ar pirkstu paletē: «Vēlos šādu toni!».

Tātad, kāda jēga no paletes, ja tā neatbilst krāsām, kuras rezultātā mēs vēlamies panākt uz matiem? Diemžēl (un jebkurš meistars jums to apstiprinās), retā krāsa uz matiem sakrīt ar paleti. Tam ir daudzi skaidrojumi, bet vai klientam tie ir saistoši? Šis jautājums nodarbinājis arī Maksu, ELI Colour matu krāsas radītāju.

Dēļ pigmenta, kas raksturīgs matiem, mani mati atspīd ar nevēlamo sarkano toni, lai gan vienmēr kārojās pēc cēlā zelta. Lai šo sārtumu novērstu, bieži vien meistari mēģina padarīt krāsu vēsāku... Un tad uz matiem parādās zaļgainais tonis. Kas ir vēl trakāk.

Ikreiz, kad izvēlos krāsu un sniedzu norādījumus meistaram, sākas ilgstošas debates. Lai «izrakstītu recepti», Maksim vajadzēja nieka 20 sekundes. Tūlīt pēc krāsošanas mākslīgā apgaismojumā mati ieguva sarkanīgu toni. Taču jau pēc pirmās mazgāšanas reizes panācu solīto šokolādi zeltā. Mēreni siltu un dabisku.

Kopumā paletē ir 90 toņi, 14 no tiem – blondie. Mākslinieki, kas strādā ar ELI Colour matu krāsu vairākus mēnešus, apgalvo, ka vienmēr trāpa desmitniekā.

Sirmums Kalifornijas gaumē

Laikā, kad uzņēmumi mēģinājuši izveidot perfektu matu krāsu pelēko matiņu nomaskēšanai, Makss izveidojis veselu «pelēko toņu» paleti. Dabīgais sirmums, kā mēs atceramies, ir blāvs un tumšs. Taču tiem, kuru mērķis ir nevis nomaskēt, bet gan akcentēt, ELI krāsa piedāvā aukstā tērauda paleti, līdz pieklusinātai putekļainībai.

Vai vēlaties no tās atbrīvoties uz neatgriešanos? ELI Colour matu krāsas garantēti nokrāso sirmos matus par 100%.

Cerības un realitāte

Parasti, tūlīt pēc krāsošanas, mati ir glīti, spīdīgi, patīkami pieskaroties. Taču jau pēc pirmās mazgāšanas reizes no profesionāļu uzburtās greznības nepaliek ne miņas. Mati kļūst sausi, blāvi. Protams, jūsu matu izskats atkarīgs no ikdienas kopšanas. Taču neviena maska un serums nespēj atjaunot matu redzamo veselību, ja krāsa ir tos sabojājusi.

Tāpēc, kā papildus ķeksīti pie meistara prasmēm lieku arī produktu, ar ko viņš strādā. Šī iemesla dēļ tam jābūt ne tikai kvalitatīvam, bet arī lietošanā saprotamam. Acīmredzot šeit nostrādāja 34 gadus ilgā pieredze un daudzpusības meklējumi, tāpēc ELI Colour apveltīts ar kontrolējamu pH, kritiski zemu amonjaka saturu, nevēlamā pigmenta maksimālo kontroli, īpašo MaxBond tehnoloģiju, kas ļauj saglabāt matu, krāsošanas laikā to netraumējot. Bez izgaismotāja matu krāsa var izmainīt matu toni līdz pat 5 toņu ietvaros.

Rezultātā ieguvu spilgtu matu krāsu, kas pilnībā pārklāja manus nemanāmos sirmos matiņus. Izteikts mirdzums. Blīvuma sajūta un pārliecība, ka mati ir veseli. Mati ir elastīgi, un viegli ieveidojami.

MaxEli pretendē uz premiālo nišu. Lai kļūtu par nozares līderi, jābūt par galvas tiesu pārākam. Neteiktu, ka Makss radījis kaut ko inovatīvi revolucionāru. Drīzāk, katru mūsdienu krāsvielas pozīciju padarījis labāku. Turklāt būtiski!

www.3ade.lv